Wycieczki Szkolne

W poniedziałek 30 maja odbyła się wycieczka na Suwalszczyznę. Grupa drugoklasistów pod opieka pań: Heleny Zimińskiej, Marzeny Zawadzkiej oraz pana Andrzeja Graczewskiego zwiedzała m.in. Smolniki, „wdrapywała się” na Cisowa Górę, wchodziła na most Stańczyki była na punkcie widokowym „U Pana Tadeusza”, spacerowała wzdłuż Jeziora Hańcza a na koniec dotarła do miejsca styku trzech granic. Cała grupa była bardzo zadowolona z krajoznawczej wycieczki. Kolejna wycieczka miała miejsce we wtorek 7 czerwca 2011 roku uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pań: Haliny Jęczelewskiej, Teresy Stryjeckiej oraz Danuty Kraużlis wzięli udział w wycieczce historycznej. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie pałacu w Wilanowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej życia króla Jana III Sobieskiego i jego żony. Z Wilanowa grupa udała się do galerii na Sadybie na posiłek. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. W czasie tych atrakcji uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie robotów. Grupa świetnie bawiła się oglądając przeróżne pokazy eksperymentów, setek interaktywnych urządzeń. Powrót do Rajgrodu nastąpił w godzinach nocnych.

/Uczennica Gimnazjum w Rajgrodzie/