Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

W dniu 6 grudnia uczniowie klas: I b i II a naszego gimnazjum udali sie do Warszawy na wycieczkę, zorganizowaną przez Panią Teresę Stryjecką, opiekunami byli Pani Danuta Kraużlis i dyrektor szkoły, Pan Zygmunt Tarnacki. Wyjazd nastąpił  o 5:00. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki. Świetna zabawa, zwłaszcza że dawno uczniowie nie korzystali z lodowiska. Następnie pojechaliśmy metrem na Kabaty. Udaliśmy się pieszo do Kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie został pochowany ks. Jerzy Popiełuszko. Przed kościołem znajduję się także pomnik Najmniejszych Powstańców Warszawskich. W drodze powrotnej metrem dojechaliśmy do Centrum Warszawy i udaliśmy się na Lotnisko im. Fryderyka Chopina, gdzie zobaczyliśmy odloty i przyloty samolotów. Kolejny punkt wycieczki to czas wolny na posiłek i zakup pamiątek w Centrum Handlowym Złote Tarasy. W drodze do Teatru Buffo na ulicach Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat oglądaliśmy iluminacje świetlne przygotowane na Boże Narodzenie. W teatrze Janusza Józefowicza obejrzeliśmy ciekawy spektakl ,,Piotruś Pan”. Tak zakończyliśmy Mikołajki w Warszawie. Około 24:00 zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Rajgrodu.