Wycieczka do Nadleśnictwa

Dnia 19.10.2017 r. uczniowie klas II i III a wraz ze swoimi wychowawcami oraz panią Marzanną Zawadzką i panią Iwoną Milewską wybrali się do pobliskiego Nadleśnictwa na zajęcia edukacyjne na temat śladów i tropów zwierząt leśnych. W sali dydaktycznej dzieci obejrzały dwa filmy pt.”Jakie tropy widać w lesie?”, „Wilk” oraz z zaciekawieniem słuchały opowiadań leśnika o zwierzętach leśnych i pracy leśnika. Dowiedziały się co to jest trop i ślad oraz czym żywią się zwierzęta zimą. Rozwiązywały krzyżówki, zagadki, stawiały pieczątki. Na koniec dostały prezent- czasopismo o tropach i śladach. Lekcja bardzo się wszystkim podobała i z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły. Dziękujemy Pani Justynie Milewskiej za tak wspaniałą lekcję przyrody.

Joanna Zawadzka