MegaMisja cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

Od września 2016 roku w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Program MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz ich uczniów, by najmłodsi uczniowie  byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie. Otrzymaliśmy już  materiały edukacyjne, książki i gry edukacyjne, dwa tablety , pomoce dekoracyjne i audiobuki. W programie MegaMisji uczestniczy klasa III B Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie.

Marianna Klimaszewska