Kolejna wizyta uczniów klasy I w bibliotece szkolnej

Dnia  9 kwietnia 2018r. dla uczniów klasy I przez panią Zofię Zalewską została przeprowadzona lekcja biblioteczna. Tym razem pierwszoklasiści złożyli wizytę  w bibliotece, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: „Do czego przydaje się znajomość alfabetu”, który poznali na lekcji. A wszystko zaczęło się od pogadanki, w której pani bibliotekarka Zofia Zalewska  przypomniała  dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie uczniowie wykazali się znajomością regulaminu wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Potem obejrzały książki wchodzące w skład księgozbioru ogólnego i podręcznego. Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony  wchodzące w skład księgozbioru podręcznego bardzo zainteresowały uczniów klasy I. Kiedy  odbyły się ćwiczenia praktyczne w wyszukiwaniu haseł w  różnych słownikach, encyklopediach, pierwszaki  dowiedziały się, że do tego niezbędna jest znajomość alfabetu i warto było nauczyć się jego. Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych wiadomości i umiejętności.

Bożena Muczyńska