Wicemistrzostwo województwa i awans do finału krajowego!!!

Ogromny sukces w miniony weekend odnieśli uczniowie naszej szkoły, którzy podczas Finałowych Zawodów w Lidze Lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej jakie odbyły się na stadionie miejskim w Białymstoku zajęli II miejsce, wywalczając jednocześnie awans do Finału Krajowego tej imprezy. Na Wicemistrzostwo Województwa oraz awans do Finału Krajowego tej imprezy złożył się bardzo dobre rezultaty uzyskane przez całą drużynę w poszczególnych dyscyplinach, tj. bieg na 100 m, 300 m, 1000 m, rzut dyskiem i oszczepem, pchnięcie kulą oraz bieg sztafetowy 4×100 m. Skład zespołu, który wywalczył awans do Finał Krajowego i został Wicemistrzem Województwa: Jakub Zawadzki – rzut oszczepem, Damian Gąsiewski – rzut dyskiem, Hubert Litwinko – 300 m, Dawid Dobrowolski – 300 m, Szymon Kuczyński – 300 m, Mateusz Święszkowski – 100 m, Mateusz Godlewski – 100 m,  Bartosz Jurak – 100 m, Patryk Bukowski – 1000 m, Arkadiusz Muczyński – 1000 m, Dawid Sut – 1000 m, Adrian Piotrowski – rzut dyskiem, Kacper Świerczewski – rzut dyskiem, Jakub Jankowski – pchniecie kulą. OpiekunAndrzej Graczewski. Warto dodać że Wicemistrzostwo Województwa w lidze lekkoatletycznej jest drugim wysokim wynikiem po srebrze w drużynowych biegach przełajowych, wywalczonym przez uczniów rajgrodzkiej szkoły w przeciągu niespełna miesiąca. O awansie do Finału Krajowego, jeszcze przed startem nikt nie myślał realnie, był on nieosiągalnym marzeniem a po zawodach stał się faktem. Całemu zespołowi za rywalizacje w sobotnich zawodach jak również za pracę wykonaną przed zawodami należą się duże brawa i gratulacje.