Święto Dziadka i Babci

Święto Babci i Dziadka to uroczystość, która stała się tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rajgrodzie. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 stycznia a część artystyczną przygotowała klasa druga pod kierunkiem wychowawcy pani Bożeny Muczyńskiej. Zebranych gości serdecznie powitał dyrektor szkoły pan Andrzej Graczewski, składając serdeczne życzenia. W swym wystąpieniu podkreślił szczególną rolę dziadka i babci w naszym życiu. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie przedstawili program artystyczny składający się z trzech części: „Babcia i Dziadek w poezji”, „Koncert życzeń”, „O Babci i Dziadku na wesoło”, a na zakończenie wnuczęta w pięknych strojach zatańczyły krakowiaczka. Zebrani goście z uśmiechami na twarzach, czasami ze łzą w oku obserwowali występy sceniczne swoich wnuków w pełni zaangażowanych i starających się, aby ten dzień był dla dziadków jednym z najlepszych dni w roku. Na zakończenie części artystycznej, po odśpiewaniu gromkiego „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Dodatkową niespodzianką dla najmilszych gości była wystawa prac plastycznych uczniów klas 0-3. Mali artyści pokazali w swych rysunkach uśmiechnięte babcie i dziadków. Każdy z zaproszonych gości mógł odnaleźć swój wizerunek. Rodzice uczniów klasy II przygotowali miłym gościom słodki poczęstunek. Wnuczęta chciały w ten sposób, chociaż w części  podziękować za wolny czas, którego często brakuje rodzicom, cierpliwość, miłość, mądrość życiową, którą zdobywa się latami. Uroczystość wypadła pięknie dzięki zaangażowaniu wielu osób: dzieci, dyrekcji szkoły, wychowawców klas 0-3, rodziców, wychowawcy świetlicy, pracowników obsługi. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń i serdeczności.

Bożena Muczyńska