Z Brzechwą weselej…. z Tuwimem zabawniej….

W dniu 20 lutego 2019 r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem  „Z Brzechwą weselej…z Tuwimem zabawniej…”. Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji  kierowanej do najmłodszych czytelników. Do udziału w konkursie zgłosiło się 17 uczniów. Wybór tekstów odbył się poprzez losowanie. Pan Andrzej Graczewski – dyrektor szkoły dokonał otwarcia konkursu,  powitał zebranych i przedstawił  komisję konkursową w składzie:   P. Wiesława Zimińska, P. Joanna Hader oraz P. Mariola Fliszewska. Następnie  uczniowie klasy III – Błażej Kapla i Oliwier Bielawski przypomnieli pokrótce życiorysy i twórczość  autorów – zabawnych i pełnych humoru wierszy, po czym wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Recytacja przygotowanych wierszy przez uczestników przeplatana była zapowiedziami prowadzącego. W czasie, kiedy komisja konkursowa udała się na obrady do innego pomieszczenia, prowadząca i inni nauczyciele czytali pozostałym uczniom zagadki związane z treścią recytowanych wierszy oraz zachęcali uczniów do zaprezentowania z pamięci znanych im  wierszy. Chętnych do udziału poza konkursem również nie brakowało. Po krótkotrwałych obradach 3-osobowe Jury wyłoniło następujących zwycięzców i wyróżnionych:

I miejsce – Anna Doliwa  „Słówka i słufka”

II miejsce – Magdalena Bielawska  „Talerz”

III miejsce – Magdalena Gaińska   „Wielbłąd i hiena”

I miejsce – Weronika Jankowska  „Dżońcio”

II miejsce – Martyna Dziądziak  „Znaki przestankowe”

III miejsce – Szymon Wiśniewski „Ryby”

I miejsce – Krzysztof Więckowski  „Konik polny i boża krówka”

II miejsce – Oliwia Toczyłowska  „Spóźniony słowik”

III miejsce – Maja Karwowska  „Rycerz Krzykalski”  i Krzysztof Bućko  „Foka”

Uczniowie wyróżnieni:

Weronika Wiszowaty i Marek Wronko  „Kaczka Dziwaczka”

Klasa I –  Oliwia Michałowska   „Klej”,  Patrycja Nowicka   „Rozmawiała gęś z …”,  Aleksandra Gryczkowska  „Pstryk”;

Klasa III – Kornel  Cebeliński  „Rozrzutny wróbel”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy  oraz wielkie brawa za to, że tak barwnie  zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci. Na koniec Pan Dyrektor podziękował organizatorom,  uczniom za udział w konkursie,  3-osobowemu  Jury za solidną pracę w komisji konkursowej oraz  opiekunowi biblioteki  za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy szkolnej, która przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Małgorzata Chylińska