Wycieczka do Olsztyna – śladami Mikołaja Kopernika

We wtorek 4 czerwca 2019 r. uczniowie z klas szóstych i siódmej pod opieką pań Małgorzaty Gorlo – Obryckiej, Marianny Klimaszewskiej, Małgorzaty Wiśniewskiej i Anny Sobocińskiej pojechali na wycieczkę do Olsztyna – śladami Mikołaja Kopernika. W trakcie jazdy do Olsztyna nasz przewodnik opowiadał nam bardzo ciekawe historie o miejscach, które mijaliśmy. W Olsztynie udaliśmy się na Starówkę, gdzie podziwialiśmy piękne zabytki miasta, spacerowaliśmy śladami  Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy między innymi  pomnik Kopernika, który stoi w zamkowym parku. Następnie udaliśmy się  do Muzeum Warmii i Mazur mieszczącym się w zamku, w którym Kopernik był administratorem. Tam braliśmy udział w niezwykłej lekcji poświęconej wybitnemu astronomowi. Oglądaliśmy miejsca, gdzie przebywał i pracował, zobaczyliśmy słynną tablicę astronomiczną. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kręgielni, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. Po obiedzie w McDonaldzie udaliśmy się do Planetarium. Tam obejrzeliśmy niezwykły film pt. Niespokojny Wszechświat. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Szymon Chomiczewski (klasa VIb)