Światowy dzień tabliczki mnożenia

W dniu 4 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna pt. „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Udział wzięli wszyscy uczniowie kl. III – VIII. Na lekcjach matematyki nauczyciele przeprowadzili zabawy i łamigłówki matematyczno-logiczne. W każdej klasie w wyniku konkursu wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Powołano komisję egzaminacyjną, która spośród nich wyznaczyła Laureata Tabliczki Mnożenia. Został nim uczeń klasy VIA Bućko Bartosz. Utworzono „Patrol Egzaminacyjny”, w skład którego weszły uczennice kl. VA i odpytały nauczycieli oraz starszych uczniów. Za poprawne odpowiedzi nagradzały plakietką i tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Szkołę i sale lekcyjne oplakatowano informacjami o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Najciekawszy plakat wykonany przez uczniów kl. III został nagrodzony. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.
Halina Szymanowska