Gwarek w Pięknej Górze

Dnia 26.11.2019r uczniowie klasy drugiej, trzeciej i część uczniów klasy pierwszej wzięło udział w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze – odwiedziły Wioskę Św. Mikołaja. Na dzieci czekała moc atrakcji w iście mikołajkowej, przepięknej scenerii. Już na początku, aby usprawnić przebieg całej imprezy dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Praca w grupach pozwoliła każdemu dziecku aktywnie przeżyć zbliżającą się świąteczną przygodę. Do każdego zespołu został przydzielony elf przewodnik, który opiekował się grupą, tłumaczył zadania do wykonania, wprowadzał ciekawe formy aktywności, mobilizował uczniów do działania. Cały program edukacyjny zastał podzielny na kilka stacji, przez które uczniowie wędrowali ze swoim przewodnikiem. Były w Gwiezdnym Iglo,   złożyły wizytę pingwinom w ich śnieżnym dmuchanym domu, pokonywały dmuchany tor przeszkód . Popis zdolności manualnych odbył się w Warsztacie elfa Pracusia. Tam dzieci zrobiły ozdoby choinkowe, które zabrały, by powiesić na swoich choinkach. W pokoju świątecznych zagadek zmierzyły się z gwiazdkowymi zadaniami, za co zdobyły odznakę prawdziwego śmiałka. W Mikołajowej Cukierni i pod okiem pani Mikołajowej przyrządziły pyszne babeczki, które po upieczeniu zjadły popijając sokiem. W Pokoju tradycji poznały staropolskie i współczesne tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a także zwyczaje innych krajów.  Gwiazdkowe kino – to wspólne oglądanie filmu i przedstawienia. Bożonarodzeniowa poczta – tam dzieci pisały i segregowały listy. Odwiedziły  też Komnatę Świętego Mikołaja – zobaczyły brodatego Jegomościa we własnej osobie. Uczestniczyły w super zabawie na Treningowym torze reniferów.  Przez kilka godzin Wioska Świętego Mikołaja tętniła życiem. Różnorodność form zajęć sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w bogatej ofercie programowej. Świąteczna scenografia i atmosfera tworzyły niezapomnianą magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wróciły  w świetnych humorach, pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Każdy  elf otrzymał Certyfikat szkolenia na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze.

Bożena Muczyńska