Światowy dzień tabliczki mnożenia

W dniu 2 października 2020 r. w szkołach odbyła się X edycja akcji edukacyjnej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W naszej szkole z każdej klasy, nauczyciele matematyki wyłonili Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

• Julia Witulewska vel Wróblewska – klasa III
  • Anna Perełka – klasa IV
  • Mikołaj Mikołajczak – klasa V
  • Wiktoria Fiedorow – klasa VI a
  • Dominika Okurowska – klasa VI b
  • Bartosz Bućko – klasa VII a
  • Julia Oleksy – klasa VIII a
  • Magdalena Kosińska – klasa VIII b

Następnie w wyniku konkursu ekspertów, Mistrzem Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie został uczeń klasy VII A Bartosz Bućko.

Uczniowski wysiłek został nagrodzony nie tylko satysfakcją z zajętej lokaty i gratulacjami, ale również upominkami, które młodzi matematycy odebrali z rąk dyrektora szkoły P. Andrzeja Graczewskiego.

Koordynator: Halina Szymanowska