15. 10. 2020r – Światowy Dzień Mycia Rąk

Sio zarazki!

Sio zarazki z moich dłoni!

Zaraz mydło was przegoni.

Mycia rączek znam zalety

tuż po wyjściu z toalety.

Przed jedzeniem również sam

ręce wkładam wprost pod kran,

by obiadek smaczny był

i bym zawsze w zdrowiu żył.

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z naszego przedszkola. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z piosenką „Umyjemy brudne ręce”, obejrzeliśmy także bajkę Myszka w Paski “Jak dokładnie myć ręce”.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.