Zdjęcie przedstawiajace-pomaranczowe-kolo-ratunkowe-na-wodzie

Pokaz ratownictwa wodnego

Dnia 16 czerwca 2021 r. klasy ósme brały udział w pokazach ratownictwa wodnego, które odbywały się na plaży miejskiej w Rajgrodzie. Na początku ratownicy przedstawili nam sposoby ratowania osób tonących i sprzęt, który może być wtedy wykorzystywany. Poznaliśmy trzy podstawowe, przydatne rzeczy: rzutkę ratowniczą, koło i bojkę ratowniczą, tzw. pamelkę. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił, korzystając ze wspomnianego zaopatrzenia i testując go na znajdujących się w wodzie ratownikach, którzy mieli zaprezentować działanie sprzętu. Po tym przeszliśmy do oglądania samochodu strażackiego i przejrzenia jego zaopatrzenia. Zadawaliśmy mnóstwo pytań dotyczących pracy w ratownictwie wodnym. Spożytkowaliśmy miło czas wśród uprzejmych i pozytywnych ludzi, ucząc się przy tym rzeczy, które mogą się nam przydać w każdym momencie nad wodą, zwłaszcza, iż zbliża się lato, a z tym – jak wiadomo – sporo aktywności przy zbiornikach wodnych.

Gabriela Płońska kl.VIIIa