Spacer w poszukiwaniu jesieni

Spacer w poszukiwaniu oznak jesieni

Dnia 29 września nasze przedszkolaki z grupy „Tygryski” i „Jeżyki” postanowiły udać się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni, niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści i kasztanów. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące pod nimi kasztany oraz kolorowe liście. Najciekawszy okazał się kasztan, ukryty w zielonej kłującej kurteczce. Wszystkie te „dary jesieni” wzbogaciły kącik przyrody w sali, a kasztany dzieci wykorzystają do ćwiczeń w liczeniu. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków, a po spacerze dzieci z wielką radością bawiły się na przedszkolnym placu zabaw korzystając z pięknej słonecznej pogody. Jesień zagościła w każdej sali naszego przedszkola.:)

Karolina Formejster