Pilkarska_Kadra_Czeka

III miejsce w Finale Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”

III miejsce w Finale Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”

Pilkarska_Kadra_Czeka

W rozegranym 11 czerwca w Brańsku finale województwa podlaskiego „Piłkarska Kadra Czeka” zespół reprezentujący Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie zajął III miejsce. Jest to najwyższe miejsce, jakie zajęła drużyna naszej szkoły w historii występów w finałach wojewódzki. Warto podkreślić, że mający na celu popularyzację piłki nożnej wśród młodzieży wiejskiej turniej „Piłkarska Kadra Czeka” jest rozgrywany od 1984 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce. W rozgrywanym w 30 stopniowym upale finale drużyna rajgrodzkiego gimnazjum w pierwszym spotkaniu po serii rzutów karnych przegrała 2:4 z zespołem Gimnazjum w Poświętnem. W regulaminowym czasie gry było 0:0 a w meczu o trzecie miejsce po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonaliśmy ubiegłorocznych finalistów rozgrywek ogólnopolskich Gimnazjum w Sztabinie 3:2 (2:0). Poziom tego meczu, jak i emocje były godne niejednego finału. Prowadzenie dla naszej drużyny w 15 minucie meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego uzyskał Mateusz Zimiński, 2 minuty później na 2:0 po podaniu Zimińskiego podwyższył Artur Mieczkowski. Kiedy wyglądało, że mecz jest już wygrany, drużyna ze Sztabina odrobiła straty doprowadzając do remisu 2:2. Jednak ostatnie zdanie w tym meczu należało do zawodników z Rajgrodu, kapitalne uderzenie z 30 metrów Artura Stryjeckiego w ostatniej minucie meczu!!!! zapewniło wygraną i trzecie miejsce w turnieju. Całej drużynie, w której grali: Modzelewski Artur, Zimiński Mateusz, Kołowski Rafał, Nowicki Łukasz, Fadrowski Wojciech, Popko Aleksander, Wróblewski Marcin, Stankiewicz Damian, Bronakowski Krzysztof, Stryjecki Artur, Matysiewicz Damian, Mieczkowski Artur, Jabłoński Arkadiusz, Bogdzio Dawid należą się duże brawa i gratulacje za ambitną postawę, zaangażowanie i walkę do końca, nie tylko w finale tych rozgrywek, ale także za wszystkie zawody sportowe z ich udziałem w roku szkolny 2009/2010 r.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: