Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole

Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada 2016 w przeddzień Święta Niepodległości na hali sportowej, na szóstej godzinie lekcyjnej odbył się koncert muzyków z Olsztyna pod hasłem: Ojczyzna i muzyka.

Artyści przedstawili najważniejsze fakty z historii Polski doprowadzające Polskę do utraty a potem odzyskania suwerenności i niepodległości. Zaprezentowali również znane piosenki m. in. Pierwszą Kadrową, Mury jak też utwory Moniuszki, Paderewskiego, Chopina i Ogińskiego.

Tuż po ich występie odbył się uroczysty apel gimnazjalistów, którym towarzyszyły także starsze klasy szkoły podstawowej. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego gimnazjum i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część artystyczna, w wykonaniu głównie uczniów klasy III A. Scenariusz pod tytułem „Barwy ojczyzny” obok wierszy i prozy obfitował w symboliczne sceny rozbiorów, zniewolenia i odzyskania niepodległości przez Polskę.

Scena rozrywania biało-czerwonej flagi przez uczennice wcielające się symbolicznie w Austrię, Prusy i Rosję, czy pętania łańcuchem Polski, którą ucieleśniała jedna z uczennic, wywarła niemałe wrażenie na uczestniczących w przedstawieniu uczniach. Całość przedstawienia oglądana była w ogromnym skupieniu i powadze.

Program przygotowała p. Halina Jęczelewska przy udziale Wiesławy Zimińskiej, Marzanny Zawadzkiej i Teresy Stryjeckiej.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: