Szkolny konkurs savoir-vivre

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w naszej szkole podsumowano  konkurs wiedzy  z zakresu savoir vivre pod hasłem „Kulturalne obycie, umila życie”. Głównym celem konkursu  było doskonaleniu umiejętności stosowania zwrotów grzecznościowych, w różnych sytuacjach dnia codziennego. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą w zakresie stosowania reguł grzeczności w życiu codziennym. Z każdej klasy wyłoniono uczniów z najwyższą liczbą punktów i przyznano wyróżnienie oraz nagrody, a do tych uczniów należą:

• Bartosz Matusiak kl. IA
  • Helena Kaliszewska kl. IB
  • Julia Stryjecka kl. IIA
  • Gabriela Niedźwiecka kl. IIB
  • Dominika Toczyłowska kl. IIIA
  • Beata Pogorzelska kl. IIIB

• Lidia Rutkowska kl. IVA
  • Urszula Dylewska kl. IVB
  • Marcin Policha kl. V
  • Natalia Kotarska kl. VI

Po rozdaniu nagród, uczniowie gimnazjum dokonali rozważań na temat kultury osobistej. Kontynuacją rozważań o wychowaniu  i kulturze było przedstawienie pt: ,,Jan Brzechwa uczy kultury”. W przedstawieniu, uczniowie z poszczególnych klas gimnazjum, rywalizowali  w recytacji  wierszy  J. Brzechwy m.in. „Kłamczucha”, „Samochwała”, „Leń”, „Brudas”, „Grzebień i Szczotka”, „Kwoka”. W tej rywalizacji triumfowała klasa II a drugie miejsce zajęła klasa I b trzecie przypadło dla klasy III a. Wszyscy uczniowie wykazali się osobistymi pomysłami oraz znakomitą inwencją twórczą, potrafili zaciekawić słuchaczy. Organizatorem konkursu był pedagog szkolny Jolanta Rejkiewicz.