Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W dniu 25 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli znakomici goście: Pan Piotr Milewski Sekretarz Gminy Rajgród, Pan Arkadiusz Klimaszewski Dyrektor Szkoły, Pani Magdalena Dziądziak Przewodnicząca Rady Rodziców, uczniowie i nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice i krewni pierwszoklasistów. W odświętnych strojach i granatowych biretach na głowach pierwszaki odważnie wkroczyli na scenę rozpoczynając uroczystość wspaniałym wykonaniem poloneza. Zaprezentowali również na tę okazję program artystyczny w którym pragnęli pochwalić się zdobytymi dotąd umiejętnościami. Okazało się, że znakomicie śpiewają i recytują. Wykazali się również wiedzą dotyczącą przyrody, naszej Ojczyzny i znajomością zasad funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Za swój występ  otrzymały gromkie brawa i wykazały, że zasłużyły na miano Ucznia Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie. Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem programu było złożone przez pierwszaków uroczyste ślubowanie. W obecności Sztandaru Szkoły uczniowie z dumą powtarzali słowa ślubowania. Aktu symbolicznego pasowania dokonał pan dyrektor Arkadiusz Klimaszewski przy pomocy ogromnego ołówka, przepasanego biało-czerwoną wstążką. Na pamiątkę tych ważnych chwil wychowawczyni Bożena Muczyńska wręczyła dyplomy, a rodzice wspaniałe upominki.Następnie głos zabrał Pan Piotr Milewski Sekretarz Gminy. Życzył uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Nie zabrakło gratulacji i wspaniałych życzeń dla dzieci od przedstawiciela rodziców pani Magdaleny Dziądziak, która złożyła również podziękowania panu dyrektorowi i wychowawczyni za dotychczasową naukę i przygotowanie uczniów do tego wydarzenia.Ostatnim akcentem uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Bożena Muczyńska