Wycieczka do Białegostoku

W dniu 15 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasa siódma szkoły podstawowej wybrali się na spektakl „Balladyna”. sztuka została wystawiona w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Ta wersja „Balladyny” była przedstawiona we współczesnej wersji. Sceny nie były ułożone chronologicznie, patrząc na książkowy pierwowzór, jednak przedstawienie się podobało. Choć utwór słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne. Zmienia się świat: zamiast legend mamy wirtualną rzeczywistość, zamiast mieczy wyrafinowane narzędzia zbrodni, ale uczucia ludzkie, ambicje, nienawiść i zazdrość pozostają takie same. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkania z aktorami. Zadając pytania, mogli poznać trud pracy w teatrze. Uwiecznieniem wyjazdu była wizyta w galerii. Wyjazd przygotowała pani Teresa Stryjecka, a opiekunami byli pani Barbara Darkowska i pan Andrzej Graczewski.

Teresa Stryjecka