Projekt Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”

Dnia 04.04.2018r.  odbyły się pierwsze zajęcia pierwszoklasistów na basenie w ramach realizowanego projektu „Umiem pływać”. Projekt realizowany jest z Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Gminy Rajgród. Zajęcia w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Pierwszy etap obejmuje ćwiczenia oswajające z wodą oraz nauczanie podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym.Zajęcia będą odbywały się na Pływalni w Grajewie. W tym okresie zostanie przepracowanych 20 godzin zajęć lekcyjnych dla każdego uczestnika. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni, czujnym okiem instruktora Sebastiana Millera i ratowników bawiły się i ćwiczyły łącząc zabawę z nauką pływania, z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu pływackiego. Pierwszoklasiści już po pierwszych zajęciach były pełne entuzjazmu, ćwiczenia bardzo im się podobały, w pełni wykorzystały czas spędzony na basenie. Z niecierpliwością czekają na następne zajęcia.

Bożena Muczyńska