Konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Soliści i zespoły oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej i oraz klasy – II i III gimnazjalne razem z klasą VII szkoły podstawowej. W sumie wystąpiło 25 wykonawców, którzy zaśpiewali 15 piosenek. Jury w składzie: Wiesława Zimińska, Marzanna Zawadzka, Joanna Zawadzka, Jolanta Rejkiewicz oraz zamiennie zasiadający przedstawiciele uczniów: Weronika Grygo z kl. III gimnazjum i Paulina Krupa z kl. VI szkoły podstawowej, przyznało następujące lokaty i wyróżnienia:

Kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce – uczniowie kl. IV b –  Julia Dziądziak i Jan Kaliszewski za wykonanie piosenki “Biały krzyż”.

II miejsce – uczniowie kl. V b – Urszula Dylewska, Magdalena Kosińska, Dominik Krzyżewski i  Mateusz Łepkowski za wykonanie piosenki  “Marsz I Brygady”.

III miejsce – uczniowie kl. IV a – Patrycja Chludzińska, Daria Kopycińska, Tomasz Mulewski i Łukasz Oleksy za wykonanie piosenki “Piechota”.

wyróżnienie – uczennica kl V a – Lidia Rutkowska za wykonanie piosenki “Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko”.

Kategoria klasy I – II gimnazjum  i kl.VII szkoły podstawowej:

I miejsce – uczennica kl. II a – Karolina Dobrydnio za wykonanie piosenki “Ojczyzno ma”.

II miejsce – uczennica kl VII Wiktoria  Maciorowska za wykonanie piosenki “Dziewczyna z granatem”.

III miejsce – uczeń kl. III a – Mateusz Godlewski za wykonanie piosenki “Dziś idę walczyć mamo”.

wyróżnienie – uczennica kl. VII Weronika Wołyniec za wykonanie piosenki “Wojenko, wojenko”.

Oprócz w/w nagród społeczność uczniowska w specjalnie przygotowanym  głosowaniu, przyznała dwie nagrody publiczności, które powędrowały do Lidii Rutkowskiej z kl. V a i Wiktorii Maciorowskiej z kl. VII. Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i  stosowne  dyplomy a wszyscy pozostali pamiątkowe  dyplomy za udział w konkursie. Regulamin konkursu oraz jego przebieg przygotowała Wiesława Zimińska.