Dzień dziecka

Jak co roku 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu staramy się zapewnić wszystkim dzieciom jak najlepszą zabawę. Nasze pociechy miały z czego wybierać: była duża dmuchana zjeżdżalnia, duże klocki, z których można było ułożyć np. tor przeszkód, bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce z animatorami. Odwiedziła nas również Policja z zaleceniami jak bezpiecznie spędzać czas wolny i Straż Pożarna z pogadanką o bezpieczeństwie. A że było bardzo ciepło,  nie obyło się bez „lania wody” dla ochłody.

Myślę, że największą atrakcją tego dnia był rejs gondolą i żaglówką po Jeziorze Rajgrodzkim. Dzięki  współpracy Zespołu z Klubem Żeglarskim YC „ARCUS” uczniowie mieli okazję „zwiedzić” Jezioro Rajgrodzkie, pływając jednostkami wodnymi i obejrzeć Górę Zamkową z drugiej strony, podziwiać kościół rajgrodzki z tafli jeziora. Niektórzy pierwszy raz z bliska zobaczyli stację meteorologiczną na wodzie.

Myślę, że ten dzień każdy będzie wspominał bardzo miło, zwłaszcza, że był również poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek i deser lodowy dla wszystkich obecnych. Podziękowania należy złożyć wszystkim opiekunom i pomysłodawcom organizacji tego dnia.

Marianna Klimaszewska