X miejsce w finale krajowym ligi lekkoatletycznej!!!!

X miejsce w finale krajowym ligi lekkoatletycznej!!!!

Ukoronowaniem tegorocznych sportowych zmagań naszych uczniów był start w  Finale Krajowym XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej, który odbył się 16 czerwca 2018 r. w Białymstoku. Start w imprezie tej rangi jest drugim w historii rajgrodzkich szkół a droga do tego sukcesu nie była łatwa,  poprzedzały ją długie przygotowania na lekcjach jak i zajęciach pozalekcyjnych. Podczas tych zawodów mieliśmy możliwość rywalizacji z najlepszymi szkołami (w większości o profilu sportowym)  z 12 województw w Polsce i zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze zajmując X miejsce. Indywidualnie I miejsce w konkursie rzutu oszczepem z bardzo dobrym rezultatem 54,13 m zajął Jakub Zawadzki, a o podium zajmując IV miejsce w konkursie rzutu dyskiem otarł się Damian Gąsiewski. Cały zespół poprawił swój najlepszy dorobek punktowy o 119 pkt!!!, zdobywając w łącznej punktacji 1448 pkt., a większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe i rekordy szkoły. Skład zespołu, który występował w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej: Jakub Zawadzki – rzut oszczepem, Damian Gąsiewski – rzut dyskiem, Adrian Piotrowski – rzut dyskiem, Szymon Kuczyński – 300 m, Hubert Litwinko – 300 m, Dawid Dobrowolski – 300 m, Bartosz Jurak – 100 m, Mateusz Godlewski – 100 m, Mateusz Święszkowski– 100 m, Patryk Bukowski – 1000 m, Arkadiusz Muczyński – 1000 m, Jakub Jankowski – pchniecie kulą, Kacper Świerczewski – rzut dyskiem. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w tej imprezie jak również w pozostałych zawodach sportowych w kończącym się roku szkolnym należą się duże brawa i gratulacje.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: