Podsumowanie wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

Podsumowanie wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

Na stadionie MOSiR w Białymstoku – z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i administracyjnych, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego oraz najlepszych sportowców województwa podlaskiego – dokonano podsumowania wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego za ubiegły rok szkolny w kategoriach: dzieci (klas IV – VI), młodzieży (klas VII, II i III gimnazjum) oraz szkół ponadgimnazjalnych. Na uroczystość zaproszono również przedstawicieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego: dyrektora szkoły – Andrzeja Graczewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego – Jana Modzelewskiego oraz dziesięcioosobową reprezentację  najlepszych sportowców szkoły. Bardzo miłym akcentem uroczystości było odebranie z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty przez dyrektora Andrzeja Graczewskiego trzech pięknych pucharów:

– za zajęcie V miejsca w klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców szkół małych, kategorii dzieci;

– za zajęcie I miejsca w klasyfikacji chłopców szkół małych, kategorii dzieci;

– za zajęcie V miejsca w klasyfikacji chłopców, kategorii młodzieży (na prawie 180 szkół biorących udział we współzawodnictwie).

Rajgrodzcy sportowcy odnotowali sukcesy zarówno na szczeblu krajowym (mistrzostwo Polski w rzucie oszczepem Jakuba  Zawadzkiego w finale krajowym drużynowej ligi lekkoatletycznej, jak również na szczeblu wojewódzkim (wicemistrzostwo województwa w drużynowych biegach przełajowych chłopców, wicemistrzostwo województwa w lidze lekkoatletycznej trzecie miejsce w finale wojewódzkim unihokeja chłopców, czy rekord województwa w rzucie oszczepem Dawida Wołyńca). Po  części oficjalnej uroczystości – przewidziano sztafetę olimpijską  (bieg 800 m, 400 m, 200 m i 100 m) z udziałem ośmiu najlepszych szkół województwa w każdej z kategorii wiekowych o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Sztafeta reprezentująca rajgrodzką szkołę  – w składzie: Bartosz Jurak, Hubert Litwinko, Dawid Sut i Dawid Jaworowski – prowadząc od pierwszego okrążenia,  nie dała szans rywalom, z dużą przewagą zwyciężyła –  zdobywając czwarty puchar w ciągu jednego dnia: Puchar Urzędu Marszałkowskiego! Jest to historyczny sukces rajgrodzkiego sportu szkolnego; nigdy jeszcze rajgrodzka placówka nie uzyskała tak znaczących osiągnięć i zaszczytów. To wspólny  sukces: władz samorządowych gminy, dyrekcji szkoły, nauczycieli wychowania fizycznego, ciężkiej pracy uczniów  oraz poświęcenia  rodziców. Gratulacje, wyrazy podziwu i podziękowania  za sportowy trud dla autorów naszego wspólnego, sportowego sukcesu!

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: