Wycieczka do Warszawy

W dniu 28 września uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści pod opieką Pani Marzanny Zawadzkiej, Danuty Kraużlis, Haliny Szymanowskiej brali udział w wycieczce szkolnej do warszawy w ramach realizowanego w szkole projektu „100 lat niepodległej”. Dziewczęta i chłopcy zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to lekcja historii państwa polskiego oraz patriotyzmu i tolerancji wobec innych narodów zamieszkujących nasz kraj. Nowoczesne i interaktywne wystawy umożliwiały czynny udział w zwiedzaniu. Młodzież wykazała się wiedzą i kulturą zachowania. Drugim punktem programu była wrotkarnia „Disco Rollers”. Tam uczestnicy wycieczki popisywali się sprawnością fizyczną i gracją ruchową. pod opieką profesjonalnych instruktorów, nieliczni – uczyli się jazdy na wrotkach – pozostali, którzy świetnie radzili sobie z jazdą, ćwiczyli figury demonstrowane przez prowadzącego zajęcia. Uczniowie wracali zmęczeni, ale też zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Halina Szymanowska