Wycieczka do Białegostoku

W dniu 18 października 2018 roku uczniowie klas IV a, IV b i V  b Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie wraz z wychowawczyniami – Barbarą Darkowską, Teresą Stryjecką i Anitą Smokowską byli na wycieczce w Białymstoku. Pierwszym punktem programu była bajka muzyczna pt. „Sprawa Kapturka Cz.” w Operze Podlaskiej. Parafraza znanej bajki o Czerwonym Kapturku bardzo się wszystkim podobała. Udział w spektaklu to jedno z zadań wynikających z podstawy programowej języka polskiego (edukacja teatralna). Po przedstawieniu uczniowie spędzili przyjemnie czas w Parku Trampolin, a następnie udali się do McDonalda. Ta część wycieczki wzbudziła chyba najwięcej radości. Różnorodność programu oraz piękna pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo przyjemna, dała też możliwość zdobycia wiedzy oraz integracji klasowej i międzyklasowej.