„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

W dniu 4 marca 2019 roku  uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie  wraz z opiekunami udali się do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół. Zła czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach. Przeżywali z bohaterami wędrówkę pełną niesamowitych  przygód do Szmaragdowego Grodu.  Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna, piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Uczniowie jeszcze raz przekonali się, że warto wierzyć we własne siły, że przyjaźń, współpraca  to dobra metoda na pokonanie wielu trudności. Wszyscy byli bardzo zachwyceni widowiskiem, grą aktorów, co na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Małgorzata Chylińska