Światowy Dzień Autyzmu w Naszej Szkole

Światowy Dzień Autyzmu w Naszej Szkole

W dniu 2 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego i specjalnego przyłączyły się do akcji „Polska na niebiesko”. Tego dnia solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem wśród uczniów i nauczycieli dominował w ubiorze kolor niebieski. W tematykę Autyzmu wprowadził dzieci film Fundacji Synapsis pt. Poznaj Marię –  dziewczynkę, która lubi mieć plan. Rozmawialiśmy o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia w niedogodnych sytuacjach tych osób. Poprzez doświadczenia sensoryczne dzieci mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję uczniów wobec osób cierpiących na autyzm i inne pokrewne zaburzenia rozwoju.

                                                                                                                       Katarzyna Wójcicka

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: