Mistrz pięknego czytania

W dniu 30 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs –  CZYTAMY SIENKIEWICZA –  który wyłonił MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Klasy IV-VI
  • Klasy VII-VIII i III gimnazjum

Każda klasa zgłosiła 2 uczestników, którzy czytali przygotowany przez siebie fragment dowolnej książki Henryka Sienkiewicza.

Ich wykonanie oceniała komisja w składzie:

  1. Wiesława Zimińska
  2. Marzanna Zawadzka
  3. Wiesława Milewska
  4. Anna Arciszewska

Do pierwszego etapu przystąpili następujący uczestnicy:

  1. Zofia Sobocińska – IV A
  2. Dariusz Jasiński – IV B
  3. Oliwier Nerkowski – IV B
  4. Daria Kopycińska – V A
  5. Patrycja Grzymkowska – V A
  6. Julia Dziądziak – V B
  7. Jan Kaliszewski – V B
  8. Lidia Rutkowska – VI A
  9. Szymon Chomiczewski – VI B
  10. Marcin Policha – VII
  11. Karolina Tarnacka – VIII A
  12. Weronika Wołyniec – VIII A
  13. Julia Kalska – VIII B
  14. Wiktoria Wasilewska – VIII B
  15. Dominika Dobrowolska – III A gim
  16. Karolina Dobrydnio – IIIA gim
  17. Helena Kaliszewska – IIIB gim

Do drugiego etapu komisja wytypowała po 5 uczniów z każdej kategorii wiekowej:

I kategoria wiekowa:

  1. Zofia Sobocińska – IV A
  2. Oliwier Nerkowski – IV B
  3. Jan Kaliszewski – V B
  4. Lidia Rutkowska – VI A
  5. Szymon Chomiczewski – VI B

II kategoria wiekowa:

  1. Marcin Policha – VII
  2. Weronika Wołyniec – VIII A
  3. Julia Kalska – VIII B
  4. Karolina Dobrydnio – III A gim
  5. Helena Kaliszewska – III B gim

W drugim etapie konkursu uczestnicy czytali losowo wybrany fragment prozy przygotowany przez organizatorów – adekwatny do wieku uczestnika ale bez wcześniejszego przygotowania.

WYNIKI KONKURSU – MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

CZYTAMY SIENKIEWICZA

I grupa:

I miejsce – Oliwier Nerkowski – IV B

II miejsce – Jan Kaliszewski – V B

III miejsce – Szymon Chomiczewski – VI B

Wyróżnienie : Zofia Sobocińska – IV A , Lidia Rutkowska – VI A

II grupa:

I miejsce – Marcin Policha – VII

II miejsce – Karolina Dobrydnio – III A gim

III miejsce – Julia Kalska – VIII B

Wyróżnienie: Weronika Wołyniec – VIII A, Helena Kaliszewska – III B gim

Krótką część artystyczną związaną z Henrykiem Sienkiewiczem przygotowała Joanna Zawadzka.

Organizatorzy: Teresa Stryjecka i Małgorzata Wiśniewska