Dzień głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września 2019 r. Jest to święto ogłoszone przez Polską Izbę Książki. Jego celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie już od najmłodszych lat zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki. Z tej okazji dnia 03.10.2019 r.do klasy drugiej przybyła Pani Sylwia Ciereszko, która głośno przeczytała opowiadanie Tomasza Minkiewicza “Nie rozmawiać! Nie bawić się!”. Następnego dnia czyli 04.10.2019 r.mieliśmy kolejnego gościa Panią Małgorzatę Wiśniewską, która przeczytała baśń Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały tekstów. Po wysłuchaniu chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i miały możliwość swobodnego wypowiadania się na temat wysłuchanych baśni i opowiadań.  Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie co nieco i obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę. Spotkania upłynęły w miłej, wesołej atmosferze.