Umiem pływać

W miesiącach wrzesień – listopad uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt był realizowany przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy a finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy a zajęcia prowadził instruktor pływania Pan Sebastian Miller. Dzieci na pierwszych zajęciach były oswajane z wodą poprzez zabawę (robienie „motorówek”, „krokodylków”, zanurzanie głowy itd.). Poprzez powyższe ćwiczenia dzieci nabierały pewności siebie i przełamywały lęk przed nauką pływania. Na kolejnych lekcjach instruktor stopniowo wdrażał nowe ćwiczenia, które dążyły do opanowania sztuki pływania, takie jak nurkowanie, skoki do wody, pływanie z wykorzystaniem przyborów (makaron, deska). Każdy etap nauczania kończył się sprawdzianem umiejętności na poszczególne stopnie: Rybka, Foka, Nurek, Delfinek. Projekt zakończył się 21.11.2019 roku – dzieci oswoiły się z wodą, nauczyły się pływać z przyborami a większość opanowała sztukę pływania kraulem na grzbiecie.