Alladyn… Baśń Tysiąca i Jednej Nocy

W dniu 16 grudnia uczniowie kl.2 i 3 oglądały w kinie „Iskra” w Augustowie przedstawienie pt. „Alladyn… Baśń Tysiąca i Jednej Nocy”. Widowisko zaprezentował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć opowieść o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Dżasminie. Oparta na elementach orientalnych muzyczna opowieść przybliżyła dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu.  Niezwykłe zdarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra światła i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy.  Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Mieliśmy okazję przekonać się, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone. Naprawdę warto było zobaczyć ten spektakl!

Bożena Muczyńska