Spotkanie Wigilijne

Spotkanie Wigilijne

 19 grudnia w Przedszkolu odbyło się Uroczyste Spotkanie Wigilijne. Dzieci zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi program artystyczny.

Przedszkolaki z grupy Jeżyki przedstawiły jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda”. Dzieci wcieliły się w role Trzech Króli, aniołów, pastuszków i kolędników. Śpiewały polskie kolędy, zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja i zatańczyły. Rodzicom wręczyły wcześniej przygotowane własnoręcznie upominki świąteczne.

Dzieci  5-letnie z grupy „Tygryski”  zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie w postaci montażu słowno-muzycznego pt. „W Aniołkowie”.  Przedszkolaki wcieliły się w rolę aniołów, przy pięknej muzyce ilustrowały przygotowania do wigilii wykorzystując: ruch, gest i mimikę.
Na koniec występu przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.

Po  występach w grupach  Pan Dyrektor Andrzej Graczewski złożył wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy z księdzem Michałem.  Dzielenie się opłatkiem,  jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Nagle pojawił się długo wyczekiwany przez najmłodszych – Święty Mikołaj, który dźwigał ogromny worek prezentów.  Mikołaj bardzo dobrze wiedział, jak sprawić, aby na naszych buziach pojawił się szeroki uśmiech. Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: