Choinka szkolna

Ten niezwykły dzień rozpoczął się baśniowo. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Calineczka” przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Rajgrodzie.Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą kolorową salę balową, o którą  zadbali rodzice klasy II z wychowawczynią Joanną Zawadzką. Był to prawdziwy bal. Dzieci przebrały się w różne stroje. W sali zaroiło się od spidermanów, policjantów, księżniczek, wróżek, była też Pipi  i wiele innych bajkowych postaci.  Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wyglądu wybranego bohatera. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet strach.Całą zabawę w ciekawy sposób i z zaangażowaniem zabawiały dzieci animatorki. Wszyscy bawili się znakomicie. Dzieci i rodziców nie trzeba było długo namawiać do zabawy. Co jakiś czas z mikrofonu płynęły życzenia zachęcające do udziału w zabawie. Odbył się również konkurs między klasami i wychowawcami na najładniej zatańczony taniec, który wygrała klasy II z wychowawczynią Joanną Zawadzką.  To był piękny dzień dla wszystkich. Po wyczerpującej zabawie maluchy zasłużyły na poczęstunek przez rodziców. Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie świętego Mikołaja. Uczniowie z niecierpliwością czekali na prezenty. Wszystkie  dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.  Choinka szkolna od wielu lat łączy pokolenia i nikt nie wyobraża sobie, aby zabrakło jej w kalendarzu imprez szkolnych. Choinka okazała się kolejny raz rewelacyjnym sposobem na powitanie ferii zimowych. Uśmiechnięte twarze naszych uczniów świadczą o naprawdę udanej zabawie.

Joanna Zawadzka