Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

12 lutego przedszkolaki zaprosiły swoich Dziadków i Babcie do przedszkola na uroczystość z okazji Ich święta. Na wstępie uroczystości zgromadzonych gości przywitał dyrektor Pan Andrzej Graczewski.

Dzieci z grupy „Jeżyki” przedstawiły  inscenizację pt. „Nie ma jak babcia, nie ma jak dziadzio”, w której przekazały, jak bardzo ważni, niezastąpieni i kochani są ich babcie i dziadkowie. Zatańczyły dla nich do piosenki „Pada śnieg”, a piosenką „Babciu, droga Babciu” zaprosiły do zabawy swoje babcie. Do zabawy zaprosiliśmy również Dziadków, którzy składali wachlarzyki. Odbył się również konkurs muzyczny pt. „Dyrygent”-  dyrygowały babcie dziadkom do piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”, a później dziadkowie babciom. „Rozpoznaj wnuka- wnuczkę po głosie” to następna konkurencja, w której babcie i dziadkowie sprawdzili się znakomicie. Na koniec wnuczęta złożyły życzenia Babciom  i Dziadkom i zaśpiewały „Sto lat…”

„Tygryski” zaprezentowały inscenizację  pt. „Czerwony Kapturek”. Tym razem zadedykowały swoje przedstawienie ukochanym DZIADKOM. Starszaki przez dłuższy czas przygotowywały się do występu, ćwiczyły role oraz piosenki, a rodzice aktywnie włączyli się w wykonywanie strojów. Nie zabrakło wesołego tańca do utworu “ Chocolate (choco choco).”. Po części artystycznej dzieci zaprosiły dziadków do wspólnej zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami, dziadkowie mieli okazję wykazać się podczas zabawy w “Gorące krzesła”, a babcie zaprezentować umiejętności w zaplataniu warkoczy.

Na koniec uroczystości czekała wszystkich miła niespodzianka- pyszny tort, który przygotowała Mama Igi K. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: