EU Code Week w grupie Tygryski

EU Code Week w grupie Tygryski

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Zabawy i gry logiczne odgrywają ważną rolę w edukacji przedszkolnej. Dają możliwość analizowania, działania oraz wyzwalają chęć poszukiwania. Tygryski w ramach EU Code Week pracowały na macie, która podczas zajęć pozwala aby stroną aktywną było dziecko, które poprzez manipulowanie przedmiotami, nabiera doświadczeń, tak ważnych w procesach poznawczych. Dodatkowo zajęciom towarzyszyła spora dawka ruchu i częste zmiany aktywności.  Dzieci do działania na macie wykorzystywały kartoniki – tzw. klocki z różnymi symbolami, znakami, obrazkami,  kierunkami ruchu itp.  Przedszkolaki odczytywały i kodowały drogę do celu biedronce- sekwencje kodowania i rozkodowywania. Zajęcia z matą umożliwiają naukę przez zabawę, przez doświadczanie, z ruchem w tle.

 Przedszkolaki podczas zajęć korzystały z komputera oraz tablicy multimedialnej. Zadaniem dzieci było odtworzenie podanego wzoru. próbując odwzorować podany wór.

Za przeprowadzone zajęcia nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Doskonałości UE:

Certyfikat Europe Code Week

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: