Baner informujący o Dniu Bezpiecznego Internetu który miał miejsce we wtorek 9 luty 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzięki urządzeniom mobilnym internet stał się integralną częścią życia nie tylko osób dorosłych, lecz także młodzieży i dzieci.

Nowe technologie mają wiele pozytywnych zastosowań, jednak używane zbyt często mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie ich użytkowników. Tyczy się to szczególnie najmłodszych dzieci, które coraz częściej mają kontakt z urządzeniami ekranowymi. Badania pokazują, że maluchy w wieku 3−6 lat korzystają z sieci średnio 50 minut dziennie (FDDS 2015).

To, czy dzieci w tej grupie wiekowej powinny korzystać z urządzeń ekranowych i internetu, nadal pozostaje tematem do dyskusji. Pewnym jest, że decyzja należy do rodziców i opiekunów, którzy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dzieciom bezpiecznego dostępu do internetu oraz przeciwdziałaniu potencjalnym zagrożeniom. Decydując się na umożliwianie małemu członkowi rodziny korzystania z urządzeń ekranowych i internetu, należy pamiętać przede wszystkim o konieczności sprawdzania treści, tak by były one bezpieczne oraz przyjazne dzieciom, a także o wyznaczaniu określonego czasu korzystania z tych urządzeń, najlepiej nie bezpośrednio przed snem.

Ważne jest, aby rodzic/opiekun był obecny podczas pierwszych kontaktów dziecka z urządzeniami. To dobry moment, by poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.

Dziś przedszkolaki z grupy TYGRYSKI i JEŻYKI zapoznały się z właściwym wykorzystaniem urządzeń mobilnych jak również samodzielnie wykonały swoje pierwsze komputery.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: