dzien edukacji narodowej 2021

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas siódmych pod okiem opiekunów przygotowali inscenizację, wykorzystując między innymi fragment „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a występ uświetnili piosenkami i życzeniami. Pełni zaangażowania i pasji przedstawili program, który pozwolił słuchaczom zatrzymać się na chwilę i pochylić nad istotą roli przewodników po świecie szkoły i nauki. Przypomniał, że nauczanie nie sprowadza się tylko do książek i ławek, a ma realny i znaczący wpływ na kształtowanie charakterów, budowanie mądrości i empatii. Młodzież podczas przedstawienia podziękowała nauczycielom za ich pracę, udzielaną na co dzień pomoc, cierpliwość i życzliwość. Wdzięczność skierowali również w stronę pozostałych pracowników szkoły oraz rodziców, którzy stanowili dla nich nieocenione wsparcie w procesie edukacji. Serdeczne życzenia pedagogom złożyli także przedstawiciele władz samorządowych i Rady Rodziców. Tego dnia zostały również przyznane nagrody Burmistrza oraz Dyrektora szkoły. Dzień Nauczyciela minął wszystkim zaproszonym gościom w atmosferze wzajemnego szacunku i serdeczności, przypominając, jak potrzebna jest edukacja młodego pokolenia i jak ważną misję mają do spełnienia zarówno pedagodzy, jak i uczniowie. 

Anna Sobocińska

 

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: