Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w naszej szkole

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w naszej szkole

Nasza szkoła włączyła się w akcję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym tygodniu (16 – 22 września) odbyły się prelekcje na lekcjach plastyki, prowadzone przez Emilię Skowronek, podczas których uczniowie dowiedzieli się, czym jest zrównoważona mobilność, jakie płyną korzyści ze zmiany sposobu podróżowania, ale też wybierania zdrowszych form transportu miejskiego. Podsumowaniem akcji było wykonanie prac plastycznych techniką dowolną. Udział w niej wzięli uczniowie klas V – VII. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie w akcję uczniów klasy VII b. Wszystkie prace, które zostały ukończone podczas zajęć plastyki, wykonane na temat oraz oddane w terminie do oceny – brały udział w konkursie (41 prac). Każdy uczeń, który wykonał kompletną pracę i była ona na temat, został nagrodzony upominkiem w postaci odblaskowej saszetki (nerki). W wyniku obrad jury w składzie: Andrzej Graczewski, Emilia Skowronek, Małgorzata Wiśniewska, wyłoniono zwycięzców, których prace wyróżniały się oryginalnym podejściem do tematu, niejednokrotnie wyborem ciekawej, pracochłonnej techniki, precyzją wykonania, a nawet poziomem symboliki. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe z dziedziny sztuki, które zostały ufundowane przez Dyrektora szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Karwowska z kl. VII b,

II miejsce – Kamila Nietupska z kl. VII b,

III miejsce ex aequo – Oliwier Nerkowski z kl. VII b i Olaf Milewski z kl. V.

Wyróżnienia:        

– Anna Perełka z kl. V,

– Zofia Sobocińska z kl. VII a,

– Sebastian Muczyński z kl. VII b,

– Krystian Cebeliński z kl. VII b.

Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyło otwarcie miniwystawy prac uczniów, wzbogaconej o część teoretyczną przedstawiającą cele akcji, jej historię oraz tegoroczny przebieg w naszej szkole, kraju i na świecie. Dzięki czemu możliwe będzie dotarcie do szerszego grona odbiorców, a tym samym szerzenie idei zrównoważonego transportu nie tylko w czasie trwania tygodnia akcji, a raczej w postaci zwiększenia świadomości obywateli, kontynuacji dobrych przyzwyczajeń i zmiany organizacji w transporcie przez cały rok. By także w mniejszych miastach, już nie tylko dużych aglomeracjach, korzystanie z rowerów, hulajnóg stało się pożyteczną modą.

Emilia Skowronek

 

Najnowsze Wpisy

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: