Slubowanie klasy pierwszej

Uroczystość pasowania na ucznia klasy I

Uroczystość pasowania na ucznia klasy I

W dniu 9 listopada 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Akademia przygotowana została przez uczniów klasy pierwszej pod kierownictwem nauczycielek – Joanny Zawadzkiej i Ewy Tokarzewskiej, przy pomocy nauczyciela – Jana Modzelewskiego.

Uroczystość rozpoczęto przywitaniem przybyłych gości: Burmistrza Rajgrodu – Ireneusza Glinieckiego, Sekretarza Gminy – Piotra  Milewskiego, Przewodniczącej Komisji Oświaty i Spraw Społecznych – Ewy Cebelińskiej. Po czym nastąpiła najbardziej wyczekiwana część – występy „pierwszaków”, do których oglądania uroczo zachęcała Wróżka słowami: „Ślubowania nadszedł czas, więc niech wstanie każdy z was”, której wtórował inny uczeń – Kacper – „Ślubo – co? Ojjjj niewesoło! Ślub będziemy brać ze szkołą!”, po czym do dialogu włączyła się Lidzia, tłumacząc koledze: „Nic nie rozumiesz kolego?! Ślubowanie to jest całkiem coś innego!”, by całe nieporozumienie wyjaśniła inna uczennica – Julia: „Musisz przyznać, że bez przerwy będziesz dbał o pani nerwy, będziesz uczył się starannie, zachowywał nienagannie. To jest jakby oo-bie-ca-nie, to jest właśnie ślubowanie…”. Dialog uczniów stanowił niejako wprowadzenie do najważniejszej części uroczystości – pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonał Dyrektor szkoły – Andrzej Graczewski, tradycyjnie kładąc wielki ołówek na ramieniu każdego ucznia. Natomiast pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami, a swoją nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Na koniec pierwszoklasistom życzenia wielu sukcesów w nauce złożył Burmistrz – Ireneusz Gliniecki, Dyrektor oraz przedstawicielka Rodziców. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk Burmistrza oraz kuferki z przyborami szkolnymi, ufundowane przez Rodziców. Na zakończenie na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – „słodkie”  przyjęcie.        

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wypowiedziane teksty oraz fantastycznie zatańczone układy choreograficzne, wycisnęły niejedną łzę z oczu bliskich. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.    

Pozostaje życzyć uczniom, by pozostałe dni, spędzone w murach naszej szkoły, były tak samo radosne, pełne pasji i sukcesów jak dziś.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: