Szkolny dzien zyczliwosci

Szkolny Dzień Życzliwości

Szkolny Dzień Życzliwości

Dnia 19 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rajgrodzie, Szkolny Dzień Życzliwości. Naszemu szkolnemu świętu przyświecała idea czynienia dobra, bycia w stosunku do innych uprzejmym, pomocnym i życzliwym. Dzień ten obfitował  w ogrom atrakcji. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pozostali pracownicy szkoły obdarowywali innych uśmiechem, miłym słowem, gestem. Niekiedy były to słodkie niespodzianki.

Tego dnia wszyscy uczniowie wyróżniali się odświętnym strojem, który przyozdobiony został barwnym Orderem Życzliwości. Uczniowie każdej z klas zaprojektowali ordery wedle własnej inwencji twórczej. Różniły się one kolorami, znajdującym się na nich motywem czy hasłem.

Innym barwnym akcentem tego święta było Drzewo Życzliwości i Pozdrowień, które niespodziewanie „wyrosło” na szkolnym korytarzu. Dekorację drzewa urozmaiciły kolorowe, jesienne liście, na których uczniowie umieścili  własne rymowanki i hasła  dotyczące życzliwości. Stało się ono na dłuższy czas ozdobą szkolnego korytarza.

Cała społeczność szkolna brała udział w Szkolnej Poczcie Pozdrowień i Podziękowań, której rozprowadzaniem zajmował się szkolny samorząd.

Był to także dzień finałowy konkursu pod hasłem: ,,Bądź uprzejmy i życzliwy, a uczynisz świat szczęśliwym”. Miał on na celu wyłonienie najżyczliwszej osoby w każdej klasie.

Laureatami konkursu zostali:

 1. Klaudia Brzezicka – kl. O
 2. Zuzanna Cebelińska – kl. I
 3. Paulina Zabłocka – kl. II
 4. Olaf Gryczkowski – kl. III
 5. Weronika Krzyżewska – kl. IV
 6. Anna Perełka – kl. V
 7. Oliwia Toczyłowska – kl. VI
 8. Wiktoria Fiedorow – kl. VIIA
 9. Kamila Nietupska – kl. VIIB
 10. Łukasz Oleksy – kl. VIIIA
 11. Natalia Michałowska – kl. VIIIB
 12. Kinga Karpińska – oddz. specjalny
 13. Marek Wronko – oddz. specjalny
 14. Weronika Wiszowaty – oddz. specjalny
 15. Tomasz Darkowski – oddz. specjany

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej uśmiechu każdego dnia. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Rajgród i Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za które  dyrekcja szkoły wraz z pedagogiem są bardzo wdzięczni.

Pomysłodawcą całej akcji profilaktyczno-edukacyjnej była pedagog, Jolanta Rejkiewicz, która serdecznie dziękuje wychowawcom, opiekunowi świetlicy oraz obsłudze za okazaną pomoc w realizacji zaplanowanych  zadań.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: