Grupa uczniow podczas wyjazdu do schroniska dla zwierzat

Zbiórka karmy i wyjazd do schroniska

Zbiórka karmy i wyjazd do schroniska

W dzisiejszym zabieganym świecie czasami ciężko dostrzec potrzebujących. W naszej szkole staramy się by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, wrażliwości na los innych. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana.

A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego wolontariusze przygotowali piękne plakaty informujące o zbiórce karmy oraz potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska. 

Dnia 23.11.2021 r. wolontariusze razem z opiekunem Joanną Zawadzką odwiedzili schronisko „Sonieczkowo” koło Augustowa. Zawieźli karmę oraz koce, ręczniki… aby pupilom było ciepło podczas zimy. Wolontariusze mieli także okazję zobaczyć jak wygląda schronisko od środka oraz na czym polega w nim praca.

Bardzo serdecznie dziękujemy  za miłe przyjęcie przez wszystkich pracowników schroniska.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Joanna Zawadzka

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: