Dzień solidarności z Ukrainą

Dzień Solidarności z Ukrainą

Dzień Solidarności z Ukrainą

Dnia 15 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rajgrodzie odbył się dzień pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Tego dnia ubiór uczniów, jak i nauczycieli, zdominowała niebiesko-żółta kolorystyka. Cała społeczność szkolna była zaangażowana do wykonania plakatów wspierających Ukrainę. Były one wyrazem naszego braterstwa z narodem ukraińskim. Uczniowie naszej szkoły wykazali się twórczym podejściem do tematu. Niejednokrotnie w bardzo symboliczny i trafiający wprost w serce sposób ukazali problem wojny widziany oczami dziecka. Następnie, na czwartej godzinie lekcyjnej, po wysłuchaniu hymnów Polski i Ukrainy, uczniowie klas ósmych zaprezentowali zebranym montaż słowno-muzyczny poświęcony tematyce agresji rosyjskiej na Ukrainę. Odbyła się też zbiórka pieniędzy ma rzecz ukraińskich dzieci uczących się w naszej szkole. Przez trzy dni zebraliśmy 1588,51 zł. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia Pani Iwonie Milewskiej.
Samorząd Uczniowski
Marta Miller
Anita Smokowska
 

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: