Czytam z emocją moduł V

Wiosenne zabawy sensoryczne w Krainie Zmysłów

Dzieci z Zerówki realizowały kolejne zadania innowacji pedagogicznej pt. „Kraina Zmysłów. Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam”.

W marcu przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników. Musiały pokonać tor przeszkód, wykazać się siłą, stworzyć kompostownik, wydostać się z tunelu i posegregować ziarna. Kiedy dowiedziały się jak musi natrudzić się ogrodnik, by w jego ogrodzie było pięknie posadziły cebulki, aby obserwować ich wzrost.

W kwietniu nie zapomnieliśmy o naszej Ziemi, dlatego na jej cześć sensorycznie postymulowaliśmy zmysły wypełniając kontur naszej planety własnoręcznie wykonaną masą plastyczną. Przy okazji świąt wielkanocnych dzieci zrobiły kurczakowe zabawki.

W maju przedszkolaki stworzyły jeden duży dywan sensoryczny imitujący wiosenną łąkę, aby chodzić po niej gołymi stopami i stymulować zmysł dotyku. Następne zadanie przeniosło nas w plener malarski, gdzie powstała majowa łąka na dużej płaszczyźnie przezroczystej folii.

W czerwcu odbyliśmy niesamowitą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Stwierdziły, że samodzielnie wykonane potrawy smakują znacznie lepiej.

Naszą przygodę ze zmysłami zakończyliśmy olimpiadą sensoryczną na podwórku w postaci baz, które uczestnicy musieli zaliczyć. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy otrzymał smaczną nagrodę – to co dzieci uwielbiają najbardziej czyli LODY!