Wizyta listonosza

Dnia 21 października przedszkolaki z grupy ,,Tygryski” i ,,Jeżyki”  gościły w przedszkolu  pana Krzysztofa – lokalnego listonosza. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazał dzieciom torbę w której dostarcza listy oraz omówił z przedszkolakami co powinien zawierać list aby dotarł do właściwej osoby czyli adresata. Jak się okazało praca listonosza  nie jest taka łatwa – jest to trudny i odpowiedzialny zawód. Na zakończenie dzieci wręczyły Panu Krzysztofowi podziękowanie za poświęcony czas. Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń naszemu gościowi, ponieważ 18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji pan listonosz otrzymał od przedszkolaków laurkę z najlepszymi życzeniami.

Karolina Formejster