Występ uczniów podczas Jasełek

„Jeden – zero dla Nieba”

Takim tytułem opatrzona była tegoroczna inscenizacja jasełek w wykonaniu uczniów klasy 1 i 2b. Bożonarodzeniowy spektakl odbył się w piątek 13 stycznia 2023 r.

Historia narodzin Jezusa została ukazana z perspektywy nieba i piekła. W centrum widowiskowych zdarzeń znajdował się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i przeszkodzić w narodzeniu Pana oraz Archanioł, który chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Przebiegłe diabły, słysząc o planowanym przyjściu na świat Syna Bożego, robiły wszystko, by do tego nie dopuścić. Rozgrywka była zacięta, ale na szczęście dobro zwyciężyło.

Przedstawienie zostało wzbogacone o elementy humoru oraz niosło moralne przesłanie o roli uniwersalnych wartości, takich jak: potrzeba miłości, dzielenia się dobrem, okazywania bliźnieniu szacunku i życzliwości… nie tylko „od święta”. Widzowie mogli podziwiać profesjonalną grę młodych artystów przeplataną śpiewem kolęd, pastorałek oraz tańcem, a niesamowita sceneria dopełniała cały występ. Aktorzy dali z siebie wszystko, odtwarzając z wielkim sercem powierzone im role. Z pewnością to widowisko, przygotowane z wielką starannością, zapadnie mocno w pamięci każdego widza.

Sylwia Sokólska