Prace uczniów w konkursie

Konkurs plastyczny „Różnorodność biologiczna wokół nas”

Konkurs plastyczny „Różnorodność biologiczna wokół nas”

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rajgrodzie w styczniu tego roku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Biebrzański Park Narodowy. Wdzięczny temat „Różnorodność biologiczna wokół nas” zachęcił zwłaszcza najmłodszych uczestników (17 prac uczniów klas 1-3). Natomiast z klas 4-7 przystąpiło 7 uczniów naszej szkoły. Konkurencja była niemała, gdyż przyszło im zmagać się z uczniami gmin sąsiadujących z BPN: Bargłowem Kościelnym, Dąbrową Białostocką, Goniądzem, Grajewem, Jaświłami, Jedwabnem, Lipskiem, Nowym Dworem, Mońkami, Radziłowem, Suchowolą, Sztabinem, Tykocinem, Trzciannem czy Wizną (aż 223 zgłoszonych prac).

Tym większą
dumą przepełnia fakt, iż uczennica naszej szkoły – Dominika Bielawska z kl. IV b zajęła II miejsce w grupie uczniów klas młodszych (156 zgłoszonych prac), natomiast praca Oliwii Toczyłowskiej z kl. VII została wyróżniona (spośród 67 prac) w grupie uczniów z kl. V – VIII. Komisja konkursowa, na czele z Dorotą
Czerepko – malarką, przewodnikiem po BPN, stwierdziła, że wybór był trudny. Fundatorzy nagród: Fundacja PGE z siedzibą w Warszawie i Biebrzański Park Narodowy w dowód uznania przyznali wymienionym uczennicom dyplomy oraz ufundowali nagrody rzeczowe.

Serdecznie
gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w podobnych konkursach w przyszłości.

Emilia Skowronek

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: