Uczestnicy konkursu Mistrz pięknego czytania

Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

Tradycją naszej szkoły stał się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” organizowany przez p. Małgorzatę Wiśniewską i p. Joannę Zawadzką. W tym roku konkurs odbył się 7 marca 2023 r.

Uczestniczyli w nim uczniowie kl.I-III, którzy zostali wyłonieni drogą klasowych eliminacji. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej części uczniowie prezentowali fragmenty tekstu, które przygotowali i wyuczyli się w domu. W drugim etapie konkursu uczestnicy czytali fragment wylosowanego tekstu. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie prezentowali utwory Charles Perrault oraz braci Grimm. Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: p. Anna Sobocińska, p. Marta Miller, p. Barbara Darkowska. „Mistrzem Pięknego Czytania” klas I-III została Klaudia Chomiczewska z klasy III, Wiktor Kuczyński z klasy II b zajął II miejsce, a III miejsce zajęła Aleksandra Gryczkowska z klasy II a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy MISTRZOWI i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Joanna Zawadzka