Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek – znana baśń w zupełnie nowej odsłonie

17 marca b.r. odbył się spektakl z udziałem aktorów trzebińskiego teatru Blaszany Bębenek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-3 mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.” Czerwony Kapturek” inspirowany baśnią Charles’a Perraulta. Tytułowa postać po raz kolejny musiała zmierzyć się ze złym wilkiem. Oprócz wyżej wymienionych bohaterów mogliśmy również spotkać bardzo głodnego niedźwiadka, zagubioną pszczółkę, pana sowę zmagającego się z wielkim problemem i kilka innych, równie ciekawych postaci. Wyjątkowe wrażenie wśród publiczności zrobiły utwory śpiewane na żywo. Dzieci oglądały z zaciekawieniem inscenizację, chętnie uczestnicząc we wspólnych zabawach, takich jak: szukanie miodu czy segregowanie jajek. Z pewnością także przyswoiły pozytywne wzorce postępowania- w końcu przecież zły wilk przemyślał swoje nieodpowiednie zachowanie i wszedł na ścieżkę prawości!

Sylwia Sokólska